Lidé z Potěšpsa.cz na pejskařské akci.

Design není jen lidská záležitost. Jak se dělají designové psí hračky, postýlky a pamlskovníky?

Zatímco u designu výrobků pro lidi jsme si zvykli na různé výstřednosti a projevy kreativity, u chovatelských potřeb vždy převažovalo funkční pojetí. Výrobků na trhu je mnoho. Některé jsou kvalitnější, jiné méně. Vždy však hrál design velmi okrajovou roli. To se rozhodl změnit mladý český start-up Potěšpsa.cz, který vyrábí v chráněných dílnách organizace BONA o. p. s. vysoce odolné psí hračky, psí postýlky a pamlskovníky, které zároveň zájemce o koupi lákají originálním designem svých výrobků. Jaké byly jeho důvody založení a jak se firmě vede v současnosti?

 

Na začátku byla potřeba

Zakladatelé firmy Radim, Nikola a Daniela jsou všichni pejskaři. Rádi svým pejskům kupují hračky, ale na trhu moc dobrých voleb nebylo. Proto se rozhodli, že to zkusí sami. Chtěli, aby se jednalo o hračky, které jsou originální a na trhu zaujmou. Vzhledem k tomu, že nikdo z nich však neměl zkušenosti s textilním designem, museli na pomoc povolat povolanější. Naštěstí se jich ujala textilní chráněná dílna Jedna Bedna, která jim s návrhem pomohla.

 

Psí hračky s rozmarýnem a mátou

Trvalo to asi měsíc od první schůzky a zakladatelé Potěšpsa.cz drželi v rukou první vyrobené hračky. A nebyly ledasjaké. Kromě tradičních hraček byly již od počátku psí hračky s rozmarýnem. Po čase se k nim přidaly i hračky s mátou. Oboje dvoje jsou novinkou, kterou na trhu nikdo nenabízí, přestože bylinky pro psy mají příznivé účinky.

Po čase Potěšpsa.cz zařadil to nabídky také dřevěné psí hračky.

 

Hračkami to teprve začalo

Hračkami to teprve začalo. Zakladatelé Potěšpsa.cz totiž stále více cítí, že výroba hraček je jen špička ledovce. Zatímco hračky nakupujeme pejskům pouze několikrát do roka, je spousta dalších doplňků, bez kterých se pejsci a pejskaři neobejdou. Proto byl před nedávnem sortiment e-shopu rozšířen o psí doplňky jako pamlskovníky a psí postýlky. Brzy se však můžete těšit i na vodítka a mnoho dalšího.

Od června 2019 má Potěšpsa.cz v nabídce i tyto vkusné pamlskovníky.
Od června 2019 má Potěšpsa.cz v nabídce i tyto vkusné pamlskovníky.

 

Plán do budoucna: být v každém městě nad 5 tisíc obyvatel

S výjimkou několika málo pejskařských akcí společnost stále prodává pouze online. Spoluzakladatelé totiž doufají, že již brzy začnou prodávat prostřednictvím stále více českých zverimexů, díky kterým bude možné fyzicky zakoupit jejich výrobky v každém českém městě nad 5 000 obyvatel.

Příspěvek vytvořen 1

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek